Czyszczenie silnika Łódź

Czyszczenie silnika Łódź

Każdy kierujący autem doskonale wie, że lepiej zapobiegać awariom silnika niż reperować silnik, czy stwierdzić, że naprawa jest za droga i oddać auto do zezłomowania.

W celu zapobiegania takim sytuacjom, specjaliści polecają wykonać wodorowanie silnika. Zabieg należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku lub co 30 tys. km.  Wodorowanie silnika polecane jest  silnikom diesla jak i benzynowym z przebiegami od 50 tys km w górę. Efekty zabiegu ucieszą niejednego właściciela pojazdu- auto dostaje jakby drugą młodość. Znów można  wykrzesaćz samochodu fabryczne osiągi. Podczas wodorowania silnik zostaje oczyszczony z takich osadów jak:  sadza i nagaru. Wszystko odbywa się bez demontażu filtra DPF, wtryskiwaczy czy głowicy silnika.  W trakcie pracy silnika przez filtr powietrza  zostaje wpuszczona specjalna mieszanina gazów która czyści poszczególne strategiczne komponenty silnika. Zalegająca sadza zostaje wyrzucona przez rurę wydechową.  Podczas wodorowania oczyszczeniu ulegają: filtr cząsteczek stałych DPF, zawór recyrkulacji spalin EGR, Wtryskiwacze, turbina i łopatki zmiennej geometrii, zawory silnika, pierścienie tłokowe, klapy wirowe, tuleje cylindrowe silnika, katalizator.

Proces czyszczenia silnika Łódź przebiega na maszynach, które posiadają europejską klasę jakości.  Maszyna może obsługiwać silniki do pojemności do 20.000cm³. Wytwarza bogatą mieszankę wodoru do 700 litrów na godzinę.  Urządzenie jest bezinwazyjne i bardzo szybko, bo w ciągu dwóch godzin usuwa nadmiar osadów z silnika.

Proces wodorowania jest ściśle powiązany z czyszczeniem DPF Łódź.  Jego wynikiem jest powrót do sprawności samochodów, które miały zapchany EGR i DPF i niestabilną pracę silnika. Wodorowanie stanowi alternatywę dla usunięcia układu DPF.  Wyjazd z kraju bez DPF wiąże się z ryzykiem nałożenia mandatu, bowiem za granicą zdejmowanie DPF jest niezgodne z prawem. Proces czyszczenia silnika przebiega w 4 etapach: odpięcie filtra powietrza, podłączenie maszyny do rury dolotowej, włączenie maszyny podorującej, ustawienie odpowiednich obrotów silnika w zależności od modelu. Objawami problemów z silnikiem i konieczności czyszczenia tej części auta są następujące sytuacje: {nierówna|niestabilna| praca silnika,  głośna praca silnika, brak pracy silnika, dymienie, zapchany filtr DFP, zmniejszenie dekompresji w tłokach, zapchany katalizator.

Ważna zaletą wodorowania silnika jest to, że po zabiegu nie trzeba wymieniać oleju w silniku oraz, że mniejsze jest wytwarzanie spalin do 70% poprzez redukcję wydzielania cząsteczek stałych PM 2.5 i PM 10 .  Kierowca, który zdecydował się na dekarbonizację może określić się mianem przyjaciela środowiska naturalnego.  Powyższy zabieg redukuje dymienie, co jest następnym pozytywnym działaniem dla środowiska naturalnego.

Wodorowanie silnika jest korzystne ekonomicznie dla właściciela pojazdu- zmniejsza się zużycie paliwa, co oznacza niższe koszty na stacji paliw. Cena wodorowania od 200 do 400 zł i tak jest niższa niż koszt wymiany silnika i jakiejkolwiek naprawy tej najważniejszej części samochodu. Wodorowanie silników to technologia wynaleziona w USA, która szybko zadomowiła się w Europie. Osoby, które zdecydowały się oddać auto na taki zabieg pozytywnie oceniają efekty:  zauważają, że silnik pracuje ciszej, a samochód ma lepsze przyśpieszenie.

Wodorowanie w Polsce jest stosunkowo nową usługą, więc kierowcy, którzy nie nie zetknęli się ofertą podchodzą do zabiegu sceptycznie.

Później zmieniają zdanie i widzą zalety tej procedury. Inna nazwa wodorowania to dekarbonizacja silnika Łódź.  Jest to metoda efektywna i bezpieczna. Aby nie dopuścić do powstania szkodliwych osadów w silniku należy unikać pseudos portowej jazdy,  i regularnie wymieniać olej.  Tylko olej o odpowiedniej jakości, polecany przez koncerny samochodowe zapewni odpowiednią ochronę silnika przed niszczącymi związkami. Stosując tańszy olej właściciel musi liczyć się z ryzykiem niedostatecznej ochrony silnika.

źródło: Czyszczenie silnika Łódź