Dźwigi

dźwigi

Budownictwo jest jedną z największych gałęzi biznesu. Budowa osiedla, fabryki, autostrady, czy biurowca tworzy zapotrzebowanie na sprzęt i różnych fachowców. W budownictwie najważniejszą zasadą działania  jest współpraca różnych firm. Żadna budowa nie może odbywać się bez profesjonalnego sprzętu budowlanego niezbędnego do prac wysokościowych.

Sprzęt budowlany jest kosztowny, dlatego najlepiej go wynająć.  Firmy wynajmujące sprzęt budowlany są na szczęście w w całym kraju. Sprzęt budowlany musi być najwyższej klasy i pochodzić od od najbardziej cenionych producentów. Dźwigi o udźwigu od 10 do 100 ton na pewno sprawdzą się na każdej budowie. Usługi dźwigowe wykonywane są sprzętem pochodzącym od uznanych i czołowych  producentów, których sprzętowi zaufało tysiące klientów.  W budownictwie najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników. Ilość prac potencjalnie niebezpiecznych jest duża, więc  wykonawcy poszukują bezpiecznego sprzętu. Wypożyczają wyłącznie sprzęt, który spełnia wymogi wydajnościowe i wszystkie normy związane z bezpieczeństwem. Usługi typu „wynajem dźwigów” gwarantują, że wynajęty sprzęt przy obsłudze doświadczonego i wykwalifikowanego operatora nie będzie stwarzał zagrożenia w miejscu swojej pracy.

Przechodząc obok dużego placu budowy można obserwować ogromne maszyny budowlane żurawie wieżowe.  To „królowie budowy” wykorzystywani przy stawianiu budynków mieszkalnych, przemysłowych i biurowych.

Posiadają wysięgi dzięki którym możliwa jest praca  nawet na 60 metrach. Sprzęt oddawany użytkownikowi wraz z doświadczonym operatorem, co sprawia, że usługę można określić mianem kompleksowej. Profesjonalny operator, mający spore doświadczenie na różnych budowach warunkuje właściwe i bezpieczne używanie sprzętu. Tak więc nie trzeba zatrudniać dodatkowych pracowników, co oszczędza czas, nerwy i pieniądze. Wynajem żurawi wieżowych jest niezbędny do rozpoczęcia budowy. Żuraw wieżowy należy do dźwignic. Składa się z pionowego masztu (wieży) montowanego na podłożu i wysięgnika,, który może być pionowy lub poziomy.  Ładunki podnosi się na haku opuszczanym z wysięgnika. Wykorzystuje się je w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym oraz przy montażu konstrukcji stalowych, a nawet przy transporcie materiałów budowlanych.

Żuraw ma na wyposażeniu kilka napędów elektrycznych.  Zaletą  żurawia jest spory zasięg wysięgnika zapewniający bardzo wielki obszar pracy.

Innym rodzajem żurawi są żurawie samojezdne.   Są to gigantyczne dźwigi na podłożu samochodu ciężarowego bądź specjalnie przygotowanym podwoziu samojezdnym.  Przeznaczone są do stosowania podczas prac przeładunkowych lub montażowych. Ich zaletą jest bardzo duża mobilność- w zasadzie  mogą pojawić się w każdym miejscu, w którym będą potrzebne. Ich plusem jest spory udźwig. Swoim cechom zawdzięczają opinię jednych  z najbardziej niezbędnych maszyn na budowie.  Wraz z żurawiami klient otrzymuje także wykwalifikowanego, doświadczonego pracownika, który jest operatorem dźwigu. Klient nie musi szukać i dawać pracy operatorowi i ponosić związanych z tym kosztów. Żurawie samochodowe sprawdzają się zwłaszcza w sytuacji, kiedy jedna firma budowlana realizuje wiele zleceń i trzeba wielokrotnie przemieścić się z miejsca na miejsce.  To najnowocześniejszy sprzęt budowlany spełniający oczekiwania wysokiej wydajności i bezpieczeństwa.

Maszyna może działać na dwóch trybach: samochodowym i dźwigowym. W trybie pracy dźwigowej podwozie jest zwykle unoszone na dwóch wsuwanych podporach – łapkach.

Żuraw samochodowy czerpie napęd z dwóch silników, z których jeden służy wyłącznie do jazdy. Powyższy rodzaj żurawi  stosowany jest do montażu obiektów przemysłowych oraz do prac drogowych i przeładunkowych w zakładach pracy.  Mogą mieć trzy rodzaje napędu: spalinowo mechaniczny, spalinowo-elektryczny i spalinowo-hydrauliczny. Polepszanie jakości usług budowlanych to najlepsza strategia rozwoju powyższej branży. Innowacyjność, podnoszenie jakości zapewnią zaufanie pośród wypożyczających.