Grille landmann

Grille landmann

Kiedy tylko wiosenne słoneczko wyjrzy za chmur ludzie zaczynają grillować. Moda na grilla bardzo szybko zadomowiła się w Polsce. Powstało wiele przepisów na dania grillowe: mięsne, rybne i wegetariańskie.

Zaletą grilla jest to, że jest bezpieczniejszy niż ognisko. Grillować można w wielu miejscach. Właściciele pokoi gościnnych ustawiają w ogródkach grille, aby ich wczasowicze mogli spędzać czas w miły sposób.  Oferta w powyższym asortymencie jest przeogromna – od grilla jednorazowego do olbrzymiego grilla ogrodowego, mającego sporo funkcji. Cenowo oferta jest dopasowana do potrzeb różnych konsumentów- od kilku złotych za grill jednorazowy do kilku tysięcy za model stacjonarny ogrodowy.

Właściciele ogródków doskonale wiedzą, że najwspanialszym weekendowym wypoczynkiem jest grill na ogródku.

Można zaprosić rodzinę i przyjaciół. Wydzielić pracę nad przygotowaniem przysmaków do grillowania i na świeżym powietrzu ugrillować smaczne potrawy. Na ogrodach rewelacyjnie sprawdzają się stacjonarne, betonowe grille. Nie trzeba ich przemieszczać, rozkładać, a później składać.  Wystarczy go rozpalić. Grille betonowe są solidnym, odpornym na warunki atmosferyczne obiektem architektury ogrodowej.  W opinii wielu ludzi jest konieczny do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Wyprodukowany z wysokiej jakości prefabrykowanego uszlachetnionego betonu.

Jest wytrzymały na wysoką temperaturę. W opinii właścicieli jest  dekoracją ich ogrodu .  Jest nie do zdarcia na mrozie, ale zaleca się przykrycie na zimę pokrowcem. Przeważnie wielki, chromowany ruszt grillowy wystarczy do przyrządzenia jedzenia dla 6-8 osób. Grille betonowe maja kilka półek: półkę dolną, przednią oraz boczne.  Grille ogrodowe ekspresowo zdobyły popularność- są funkcjonalne i estetycznie prezentują się w ogrodzie. Grille są łatwe w montażu. Grill ogrodowy przypomina wyglądem domowy kominek. Jego wygląd wywołuje przyjemne  skojarzenia z domem, ciepłem, miłym wieczorem z książką przy kominku.  Przyjęła się nazwa kominki grillowe,  która ma odwoływać się do dwóch przyjemnych rzeczy: ciepła i jedzenia.

Różnica między takim grillem a domowym kominkiem polega na innym miejscu umieszczenia: kominek stawimy w mieszkaniu, natomiast kominki betonowe do grillowania umieścimy w ogrodzie. W kominku domowym nie przyrządzimy  grillowanej ryby i innych przysmaków.  Klienci wybierający grille ogrodowe czasem bywają zaskoczeni, że grille mają różne kolory. Grill Landmann  może być cały barwiony w masie w kolorze piaskowo – brązowym. Barwione w masie może być jedynie palenisko i pobocznica.  Grille gazowe wykonane są z kombinacji lakierowanej i emaliowanej blachy stalowej . Posiadają 3-4 palniki (w zależności od modelu).

Wyposażenie grilla zależy od wybranego modelu. Posiadają termometr w pokrywie, emaliowaną pokrywę i misę paleniskową, emaliowany, dwuczęściowy ruszt grillowy oraz reduktor ciśnienia. Niektóre modele posiadają regulator wysokości. Przyrządzanie różnych posiłków na grillu elektrycznym jest przyjemnością. Osadzone są na wózkach z kółkami, co ułatwia przenoszenie urządzenia. Nie ma potrzeby  go nosić.  Na dole  posiadają poręczną półkę na akcesoria niezbędne do grillowania.  Grille gazowe cechuje  nowoczesne wzornictwo  praktycyzm produktów. Smakosze mięsa z pewnością ,docenią możliwości grillo-wędzarni. Urządzenie spełnia wszelakie wymogi trwałościowe. Jest mrozoodporne i trwałe.

Posiada palenisko dolne z możliwością regulacji dopływu powietrza, precyzyjny deflektor do równomiernego rozprowadzania dymu, termometr,  trzy drążki do umieszczania wędlin,  ruszt ze stali nierdzewnej, palenisko wykonane z blachy pokryte farbą żaroodporną , pojemnik na skropliny.

Wykonanie rusztu ze stali nierdzewnej gwarantuje, że nie przekazuje on swojego zapachu posiłkom, nie wypływa na właściwości smakowe przygotowywanych smakołyków i  nie powoduje skażenia żywności. Grille metalowe wykonane są ze stali nierdzewnej, która nie ingeruje w żaden sposób  w produkty spożywcze. Jest to grill wytrzymały na działanie warunków pogodowych i nie rdzewieje. Cena grilla betonowego zaczyna się od 400 zł

źródło: Grille landmann