Hemoroidy

hemoroidy

O kawie krąży wiele przesądów. Jedni myślą, że kawa ma negatywne działanie na zdrowie, inni są przekonani iż kawa jest zdrowym napojem. Specjaliści są zdania, że właściwości kawy zależą od techniki parzenia kawy. Lepszą dla zdrowia wersją jest kawa z ekspresu, który najpierw mieli całe ziarna, a potem serwuje z nich pachnący. Kawa po turecku (fusiara) uznawana jest za niezdrową.

Ziarenko kawy zawiera: kofeinę, witaminę PP, białka, węglowodany, kwasy tłuszczowe, kwasy organiczne, np: mrówkowy, mlekowy, witaminy z grupy B, kwas foliowy. Zima to nieprzyjazna pora roku dla włosów. Mróz, wiatr, ciepło w domu mogą skutkować łamliwością włosów, wypadaniem, przetłuszczaniem i podrażnieniem skóry głowy. Dbanie o  włosy zimą musi być wieloaspektowe. Niezbędne jest ubieranie czapki i częstsze mycie włosów. Rekomendowana jest płukanka z sokiem cytrynowym lub octem jabłkowym. Istotne jest dbanie o  nawilżanie powietrza w biurach. Aby zachować zdrowo wyglądające włosy zimą należy zwrócić uwagę na dietę, wzbogacić ją   orzechy, ziarna słonecznika i dyni, pieczywo ciemne i herbaty ziołowe.

Zima  odbiera chęć do działania. Często zadajemy sobie pytanie: jak odnaleźć motywację  do zmiany swojego wyglądu i wcielenia w życie swoich marzeń i planów, kiedy na dworze  zimowa pogoda? Jest zimno, nie chce się opuścić domu. Człowiek rozleniwia się.

Sztuką jest zdaniem najbliższych znaleźć w sobie siłę do pokonania własnych barier, sprecyzować plany na przyszłość. Motywacja  pojawi się ponowni ew niedługim czasie. Nic tak nie poprawia motywacji do działania jak zrelaksowanie się i sport. Bardzo zdrowym, odprężającym sportem jest pływanie.   Ten rodzaj sportu wprawia w ruch wszystkie mięśnie, daje znakomite efekty rehabilitacyjne i profilaktyczne, poprawia kondycję, modeluje figurę, zwiększa wydolność organizmu. Kolejne zalety pływania to: poprawianie humoru, rozluźnianie, uodparnianie oraz wzmacnianie naczyń krwionośnych.  Nieopanowanie umiejętności pływania nie jest przeszkodą, aby  chodzić na basen. Są inne rodzaje wodnej aktywności, choćby aqua aerobic. Para skojarzeń basen- zdrowie jest prawdziwa. Pływanie polecane jest także osobom walczącym z nadwagą.

Jest znacznym wysiłkiem i powoduje większe spalanie kalorii. Intensywny wysiłek przyśpiesza matebolizm i wyszczupla sylwetkę.

Zalety pływania to również zbawienny wpływ na kręgosłup.  Rozwija mięśnie grzbietu, koryguje wady postawy. Regularne pływanie sprawia, że tkanka tłuszczowa odchodzi do historii. Osoby, które często chodzą na basen, pływają lub uprawiają inne rodzaje wodnej aktywności czują się młodsze niż w rzeczywistości, co podnosi ich wartość.  Zestawienie wyrazów basen-zdrowie ponownie okazało się prawdziwe. Pływanie obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, wzmacnia sprawność serca.

Właściwości zdrowotne kiszonej kapusty były wiadome już w starożytności. Posiada ona więcej witaminy C niż cytryna oraz witaminy z grupy B, P i E. Jest znakomitym źródłem potasu i wapnia. Zawiera wiele żelaza i magnezu oraz siarki, która pozytywnie wpływa na wygląd skóry, paznokci i włosów. Kapusta kiszona stanowi| znakomitą bazę do pomysłowego gotowania- wyśmienicie smakuje na surowo i na ciepło. Zdrowe jelita są niezwykle ważne dla organizmu, bowiem wspomagają trawienie pokarmu i pozbywanie się toksyn z organizmu.

Właściwe dbanie o jelita  polega na dostarczaniu do organizmu prebiotyków, które wspomagają wzrost prawidłowej flory bakteryjnej. Prebiotyki regenerują mikroflorę jelit po leczeniu antybiotykami, biegunce, wzdęciach i zaparciach. Przyczyną powstawania hemoroidów są siedzący tryb życia i brak ruchu. Hemoroidy są dolegliwością osób pracujących jako: kierowcy, informatycy, pracownicy biurowi oraz kobiet  w spodziewających się dziecka.   Środkiem na wiele problemów kosmetycznych i zdrowotnych jest olej kokosowy. Do jego polepszających zdrowie właściwości należą:  zmniejszanie tkanki tłuszczowej, wspomaganie pracy mózgu, przyśpieszanie gojenia ran, obniżanie poziomu złego cholesterolu. Haluksy to choroba zwyrodnieniowa, polegająca na zdeformowaniu od dużego palca po śródstopie, której przyczyną jest chodzenie w butach na wysokim obcasie, otyłość i braku ruchu.