Hurtownia koronek

Hurtownia koronek

Moda ślubna kieruje się swoimi prawami. Praktycznie  każde państwo ma jakieś ślubne tradycje.  W XX wieku moda ślubna została ujednolicona.

Kobiety w Europie najczęściej wybierają białe suknie.  Modowym trendem są również suknie bordowe, kremowe, écru i dwukolorowe. Dla kobiety ślub jest bardzo ważnym czasem, w którym chce wyglądać niepowtarzalnie i pięknie. Ma być najpiękniejszą osobą wśród weselników, wzbudzać zachwyt pana młodego i gości. Suknia musi być odpowiednio dopasowana do typu urody i sylwetki panny młodej. Ślub wspomina się przez bardzo długi czas, a zdjęcia ślubne ogląda się przy wielu okolicznościach przez wiele lat. Nic dziwnego, że suknia to istotny element dla kobiety. Musi być wyjątkowa, często szyta na miarę. Jest najbardziej indywidualną sukienką w życiu kobiety. Niezwykle ważne są wszelkie ornamenty.  Wiele panien młodych nie nie chce sukni  ślubnej bez koronek,  wygląda elegancko i ozdobnie.

Wielość wzorów i ich czarujące piękno oczarowują niejedną panią.

Koronki do sukni ślubnej haftowane są  przeważnie motywami florystycznymi na cienkim szyfonowym jedwabiu. Mogą być stosowane jako część stroju ślubnego jako ozdoba dekoltu, rękawów, wykończenia  lub jako materiał na całą suknię.Koronki ślubne to produkt  z najwyższej półki w branży koronkarstwa. Wymagania są znacznie wyższe niż w przypadku koronek przeznaczonych na wykończenie bielizny, czy bluzki. Koronka jest tkaniną lekką, poddającą się naciąganiu, można ją łączyć z wszystkimi materiałami. Koronka nadaje sukni romantyczny styl.  Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów koronek. Do najpopularniejszych zalicza się: koronki hiszpańskie,  francuskie, koder i gipiurę. Koronka doskonale prezentują się w kreacjach eleganckich. Najczęściej dekorowana jest perełkami, koralikami, kryształkami. Ze względu na zapotrzebowanie na ten materiał hurtownia koronek ma mnóstwo  zamówień od osób prywatnych, jak i mniejszych lub większych firm. Interesującym gatunkiem koronki jest koder – plecionka przeważnie o kwiatowym deseniu obrębiona po zewnętrznych krawędziach delikatniutkim, kordonkowym sznureczkiem.

Koder doskonale sprawdza się jako wykończenie koronkowych spódnic, rękawów, dekoltów.  Takie wykończenie zmniejsza ryzyko zniszczenia koronki w trakcie użytkowania.

Następnym innym rodzajem koronki materiały jest  gipiura, czyli  duża, sztywna koronka o mocno wypukłej strukturze.  Nazywana jest także koronką wenecką. Od standardowej koronki odróżnia się brakiem podatności na rozciąganie. Stosowana jest w miejscach, gdzie nie następuje naprężenie tkaniny, np.: na plecach, w luźnej spódnicy. Gipiura do świetny dodatek do sukni w stylu klasycznym i romantycznym. Ślicznie zestawia się z większością materiałów.  Sklep z koronkami odwiedzają młode kobiety, aby rozeznać jakie kroje koronek w tym sezonie są na topie. Chcą znaleźć odpowiednią dla siebie koronkę. Nie jest to takie łatwe, bowiem pięknych wzorów koronek jest mnóstwo i trudno zdecydować się, który wzór jest tym wymarzonym.

Jeżeli po odwiedzeniu sklepu koronki Warszawa ktoś jeszcze nie wie, jaką koronkę wybrać do swojej sukni ślubnej, powinien udać się do salonu sukien ślubnych, zobaczyć, jak wygląda dana koronka na sukni i zakupić koronki na uszycie sukni lub gotową kreację.

Salonów sukien ślubnych jest dużo w każdym mieście, a pomimo to są klientki, które nie znalazły tam modelu sukni odpowiadającej ich wymaganiom i spełniającej ukryte marzenia. Decydują się n szycie sukni. Krawcowa spełni marzenia klientki. Bierze miarę, ustala z klientką wygląd sukni i wykonuje zlecenie.  Hurtowania koronek dostarcza wszelkich wzorów i rodzajów tego materiału. Suknię przygotowaną na miarę trzeba zamówić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. W salonie można kupić ślubną kreację nawet na ostatni moment. Piękne materiały koronki przyciągną wzrok na właściwy, dopasowany do urody i figury  model. Panna młoda wybiera nieraz parę miesięcy swoją wymarzoną sukienkę. Ogląda katalogi, odwiedza wiele salonów, prosi o radę koleżankę