Koronki ślubne

Koronki ślubne

Dla kobiety ślub jest bardzo oczekiwanym zdarzeniem, do którego przygotowuje się przez wiele miesięcy, czasem lat.  W dniu zaślubin panna młoda pragnie wyglądać zjawiskowo, tak, aby podziwiał ją nowo poślubiony mąż i weseli goście.  Piękny wygląd gwarantuje idealnie dobrana suknia, subtelny makijaż i spinające całość uczesanie.

Cała stylizacja musi pasować do urody panny młodej.  Mężczyzna musi dostosować swój ubiór do partnerki. Nie wszystkie klientki, które przymierzają suknię ślubną   potrafią opisać rodzaju materiału, z którego wykonana ma być kreacja.  Opisy zainteresowanych nie zawsze są dokładne i czasami trudno dopasować materiał do wymagań kobiety.  Materiał na suknię ślubną ma olbrzymie znaczenie dla ułożenia sukni na ciele i wyboru stroju w zależności do figury kobiety.  Oprócz olśniewającego wyglądu suknia ślubna nie może utrudniać ruchów- właścicielka musi się czuć wygodnie podczas ślubu i wesela. Odpowiednio dobrane tkaniny ślubne i  specjalne dodatki sprawiają, że suknia nabiera szyku i podkreśla urodę panny młodej.  Jednym z materiałów wykorzystywanym do szycia sukien ślubnych jest atłas.

Jest to materiał ciężki, choć występują odmiany lżejsze. Z jednej strony ma delikatny, perłowy połysk, a z drugiej jest matowy. Jego pozytywem jest to, że dobrze układa się bez koła, dzięki czemu dół sukni nie musi być rozłożysty.

Satyna to ciekawy i bardzo ceniony materiał na suknię,  który może być wykorzystywany w każdym elemencie kreacji . Jest delikatniejszym rodzajem atłasu.  Gładka, lejąca tkanina, czasem ma  dodatek elastycznych włókien. Cechuje się olśniewającym połyskiem. Wyróżniamy kilka rodzajów satyny:  jedwabna, wiskozowa i poliestrowa. Satyna to niezwykle lekka i przyjemna w dotyku tkanina.  Z jednej strony jest lśniąca, z drugiej matowa. Dostępne są cieńsze i grubsze odmiany.

Suknie satynowe  są często podszywane bawełnianą lub wiskozową podszewką, żeby nie przyczepiały się do nóg. Oprócz  widocznych fragmentów sukni, satyna jest wykorzystywana jako podkład pod koronkę, muślin czy żorżetę. Świetnie sprawdza się w modelach podkreślających kobiecą sylwetkę..  Bardzo dobre dopasowanie do figury jest jednym z powodów olbrzymiej popularności satyny w modzie ślubnej. Koronki ślubne to specjalny rodzaj koronki. Do najsłynniejszych należą koronki:  hiszpańskie, francuskie, koder i gipiura . Doskonale sprawdzają się w sukniach romantycznych, dobrze komponują się ze wszystkimi materiałami ślubnymi Warszawa. Dla wielu pań hafty ślubne to najpiękniejsza ozdoba sukni- przepiękne kwiaty to esencja kreacji.  Haft wyszywa się z reguły na delikatnym i lekko rozciągliwym tiulu, dodając luksusowe dodatki, np.: kryształki, koraliki, cekiny.

Hurtowania koronek to miejsce, które bezwzględnie trzeba odwiedzić przed decyzją o wyborze materiału na suknię ślubną.

Hurtownia tkanin pomoże dokonać wyboru materiału na suknię na najważniejszy moment w życiu. Ślicznym i godnym sukni ślubnej materiałem jest tiul.  Najbardziej szykowny jest tiul jedwabny, chociaż spotyka się też tiul bawełniany.  Przeważnie szyte są z niego spódnice, welony oraz ozdoby takie jak: kokardy, falbany, kwiaty.  Jest to tkanina mocno prześwitująca o strukturze siateczki.

Wyróżnia się kilkanaście odmian tiulu. Z kolei organza wykorzystywana jest falbanach i draperiach. Dzięki niej suknia zwiększa objętość , zachowując lekkość  i  niezmienną formę. Organza jest tkaniną delikatną i prześwitującą. Prawdziwie arystokratyczną tkaniną jest muślin. Jest to bardzo lekka , zwiewna tkanina, o gęstym splocie. Zaletą tego materiału jest to, że doskonale układa się na ciele. Sprawdza się w w modelach uwydatniających figurę i maskujących ciężarny brzuszek. Muślin jest wyjątkowo rekomendowany dla pań o pełniejszych kształtach i kobiet oczekujących narodzin maluszka.

Synonimem gustowności i szyku w modzie jest jedwab – tkanina lekka, szlachetna i przepięknie połyskująca. Naturalny jedwab nie jest tkaniną oddychającą, więc nie wykorzystuje się go w modzie ślubnej. Nieistotne z jakiego materiału jest uszyta suknia, ma być jedyna , wyjątkowa i niepowtarzalna.