Parkingi dla kamperów w Polsce

Parkingi dla kamperów w Polsce

Panuje przekonanie, że podróże dobrze jest odbywać w gronie przyjaciół.

Jest raźniej, a w razie niepodziewanych zdarzeń można na siebie liczyć i wspierać się.  Przygotowując długą wyprawę, trzeba liczyć się z tym, że komuś może coś w danym terminie wypaść, że nie będzie uczestniczył z ważnych powodów (praca, zdrowie, sprawy rodzinne). Czasem nie pozostaje nic innego jak jechać samemu lub odłożyć ją w czasie .  Nie jest przyjemnym uczuciem rezygnować z wyprawy, do której człowiek przygotowywał się i o której marzył. Indywidualna podróż może dostarczyć niezwykłych przeżyć. W samotnej podróży człowiek czuje się wolny – śpi, gdzie chce, je, co to mu smakuje, wstaje, kiedy chce, zwiedza miejsca, które pragnie zobaczyć nie  nie biorąc pod uwagę opinii innych.  Podczas takiej podróży blog podróżnicy samotnego wędrowca uzupełnia się ciekawymi wpisami, dodawanymi  w wolnej chwili. Osoby, które chciałaby zacząć podróżować martwią się, że nie będą miały pieniędzy na podróżowanie. To błędne myślenie.

Można zwiedzać i  nie nocować w drogich hotelach lub pracować i zwiedzać jednocześnie. Praca w danym miejscu ułatwia zwiedzanie okolicy, poznawanie nowych ludzi, kultury .

Taki sposób podróżowania jest dużo tańszy niż przemierzanie setek kilometrów. Taka tymczasowa praca umożliwi utrzymanie się w miejscu zwiedzania bez wydawania oszczędności. Niedrogie mieszkanie można znaleźć w hostelach, kempingach, akademikach, domach, w których właściciele wynajmują pokoje, a nawet w klasztorach. Nigdy nie ma idealnego momentu na wyjazd, zawsze jest coś ważnego. Prawdziwy podróżnik decyduje, że bez względu na wszystko właśnie teraz jest idealny moment na wyprawę i na to, aby blog dla podróżników znów miał interesujące i inspirujące wpisy. Jest takie przysłowie: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Dlatego świetnym pomysłem na rozpoczęcie podróżniczego życia jest zwiedzanie kraju. Warszawa przewodnik po mieście to wspaniałe narzędzie, aby przypomnieć sobie, jakie atrakcje czekają na turystę w stolicy. W czasie pobytu w Warszawie, warto zobaczyć: Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, Barbakan i mury obronne, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat. Po Polsce można podróżować transportem publicznym i prywatnymi środkami transportu. Coraz modniejsze stają się kampery.

W tracie podróży niezwykle istotne jest,a by tanio parkować.

Podróżowanie kamperem jest bardzo komfortowe, ale miejsca parkingowe dla kamperów w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak np.: w USA, gdzie nawet w parkach narodowych są wyznaczone specjalne strefy do parkowania dla takich pojazdów. Opłata za parkowanie jest symboliczna a w wielu miejscach nie płaci się nic.  Wszystko przed Polską. Na szczęście rynek usług turystycznych w Polsce w bardzo szybkim tempie dostosowuje się do wymogów turystów, więc pewnie już za jakiś czas parkingi dla kamperów w Polsce będą w atrakcyjnych miejscach turystycznych. Jeżeli wybieramy się w miejsce, gdzie w pobliżu mieszka ktoś z rodziny lub znajomy, to świetnym parkingiem dla kampera będzie podwórko takiej osoby. Jeżeli celem podróży kamperem są inne kraje europejskie to warto zajrzeć na mapę parkingów na kamperów i wybrać punkt blisko celu podróży. W Europie jest wiele bezpłatnych parkingów dla kamperów.

Korzystanie z nich to oszczędność pieniędzy i dłuższa podróż.  Podróżowanie kamperem doskonale sprawdza się, jeżeli chcemy zobaczyć tereny poza miastem i w kontakcie z dziką przyrodą spędzić urlop. Trzeba mieć przy sobie jedzenie i zapas wody.

Tanie podróżowanie to wspaniała przygoda i dowód na to, że podróże nie są jedynie przeznaczone dla bogaczy. Podróżować może każdy kto kocha zwiedzać świat i poznawać ludzi. Właściwa organizacja jest sposobem na wszystkie bolączki. Świat nie składa się tylko z hoteli i kurortów, ale z cudownych miejsc, które zachwycają swoim pięknem i oddalone są znacznie od cywilizacji. Są to miejsca, w których człowiek może zapomnieć o codziennych troskach i spojrzeć na swoje życie z boku. Nic tak nie wycisza,  jak odpoczynek na łonie przecudownej natury.