Płytki z ciętej cegły

Płytki z ciętej cegły

Tradycyjne płytki i gresy dla wielu osób, które urządzają jakieś pomieszczenie nie są już atrakcyjną ofertą. Jest ich mnóstwo w sklepach i ludzie kupują je bardzo chętnie ze względu na konkurencyjne ceny i olbrzymi wybór wzorów. Bardziej wymagający klienci chcą kupić coś oryginalnego, co nada wnętrzu niezwykły klimat.

Powyższe oczekiwania spełniają płytki z cegły. Jest to profesjonalnie wypalona ceramika, która nadaje pomieszczeniom niepowtarzalną atmosferę. Dzięki tradycyjnym metodom suszenia i wypalania płytki wyglądają naturalnie – widoczne są maleńkie różnice w odcieniach, jakieś delikatne pęknięcia i ryski. Dzięki nim każda płytka wygląda inaczej i nie ma efektu jakiegoś sztucznego barwienia. Płytki z ciętej cegły nadają do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz. Są cienkie, więc można je przyklejać na ścianach, których nie należy za bardzo obciążać. Położenie ich na ścianie stwarza efekt naturalnego muru. Płytki z cegły można kłaść  za pomocą kleju do płytek ceramicznych (takiego, jaki stosuje się do klejenia glazury).

Przy fugowaniu trzeba uważać, aby nie zabrudzić płytek, bowiem ciężko jest je potem doczyścić z takich zabrudzeń. W specjalistycznych sklepach budowlanych dostępne są specjalne fugi do płytek ceglanych, które można dopasować pod kolor płytek. Fuga powinna była być jak sucha. Aby nie poplamić płytek w trakcie fugowania należy stosować specjalną szpachlę. Niektórzy klienci są przekonani że cegłę można odzyskać z rozbieranych budynków.

Stara cegła ma swój urok spowodowany barwami i rzadko spotykanymi współcześnie wzorami. Bywa, że do wykorzystania starej cegły przyznają się niektóre firmy budowlane.  Nie jest to do końca bezpieczne, ponieważ w cegle porozbiórkowej znajdują się różne mikroorganizmy, wilgoć i inne bardzo poważne uszkodzenia. Mogą one wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Cegły odzyskane z budynków bez dachów są bardziej narażone na uszkodzenia. Podstawowe zalety starej cegły: zróżnicowaną strukturę i naturalne kolory można odtworzyć stosując tradycyjne, znane od wieków metody. Wyjątkowość starej cegły polega na   ręcznym wkładaniu gliny do foremki i wypalania w piecu, w którym temperatura nie była utrzymywana idealnie na tym samym poziomie.  Cegielnie, które chcą wyprodukować wyrób najwyższej jakości stosują tradycyjne metody wypalania.

Klient nie musi ryzykować zdrowiem i używać starej cegły. Może mieć nowy produkt, który w wyglądzie przypomina cegły wyprodukowane ponad 100 lat temu.  Płytki imitujące cegłę to inwestycja na lata.  Producent przekonuje,  ze płytki ceglane mają trwałość porównywalną do cegły, nawet kilkaset lat.

Klienci są zachwyceni produktem, bowiem płytki ceglane świetnie wyglądają  prezentują się}we wszystkich rodzajach pomieszczeń i ładnie scalają się z innymi elementami wyposażania wnętrza, np.: kolorami pozostałych ścian, podłogami i meblami. Na ściany z cegły decydują się osoby, które chcą mieć w swojej przestrzeni życiowej coś wyjątkowego lub chcą wyróżnić ścianę od innych ścian w pomieszczeniu.

Płytki z cegły są synonimem elegancji, dobrego gustu i umiejętności łączenia różnych materiałów wykończeniowych.  Zamawiając płytki przez internet należy je sprawdzić przy kurierze i zobaczyć, czy jest zamawiana ilość i czy żadna płytka nie jest uszkodzona. Tylko nieprawidłowości wykryte w obecności kuriera są podstawą do reklamacji. Co raz częściej płytki ceglane można kupić w sklepach budowlanych. Osoby, które położyły takie płytki w domu są zadowolone ze swojej decyzji. Zwracają uwagę na prostotę położenia naturalny wygląd, tworzenie w w pokoju niepowtarzalnego klimatu. Ich największą zaletą są długie lata użytkowania.

Płytka z cegły cieszą się powodzeniem także u architektów wnętrz, którzy wykorzystują w swoich projektach urządzania wnętrz.

Specjaliści od rynku budowlanego  są zdania, ze popyt na płytki ceglane będzie wzrastał  zwłaszcza wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. Płytki ceglane często kupowane są przez właścicieli barów i innych lokali gastronomicznych, gdyż są odporne na wilgoć i tworzą przyjazną atmosferę