Remonty kompleksowe

remonty kompleksowe

Przychodzi w życiu moment, że patrzymy na mieszkanie i widzimy jakieś niedoskonałości, np.: poszarzały sufit, poplamione ściany, wyblakły kolor, zniszczone okna, nie najlepszej jakości  instalacje, ubytki w podłodze i wiele innych zniszczeń spowodowanych codziennym użytkowaniem.

Bywa, że ktoś właśnie otrzymał klucz do mieszkania w stanie deweloperskim bądź kupił lub wynajął mieszkanie na rynku wtórnym, które nie do końca odpowiada gustowi nowego lokatora. Mieszkanie w stanie deweloperskim to puste pomieszczenia, które trzeba urządzić. W momentach sytuacjach zazwyczaj  zostaje podjęta decyzja o remoncie mieszkania. Zdaniem ekspertów planowanie remontu należy zacząć od ustalenia co chce się zrobić w mieszkaniu, czyli jaki będzie zakres prac.  Z planowaniem remontu można poradzić sobie samodzielnie lub poprosić o pomoc architektów wnętrz. Trzeba pamiętać, że architekci wnętrz posiadają gotowe projekty i często polecają je klientom. Pomocne mogą być porady doświadczonej ekipy remontowej, która zrealizowała dużo kompleksowych remontów. Jest to korzystniejsze finansowo niż zlecenie architektowi wnętrza projektowania wyglądu mieszkania, a później  danie zlecenia firmie zajmującej się remontami.

Ekipa budowlana zwróci uwagę na szczegóły techniczne, oceni, czy wykonanie  projektu remontu ze względów technicznych.

W czasie remontu ważna jest logistyka i dowiezienie materiałów zgodnie z planami remontowymi. W przeciwnym razie pojawi się zastój\przestój w pracach remontowych, co zwiększa koszty i opóźnia oddanie wyremontowanego mieszkania.  Materiały muszą być jak najlepszej jakości . Dzięki temu  nie marnuje się czasu na zwroty i wymianę materiałów. W remoncie mieszkania bardzo istotna jest szybkość podejmowania decyzji przez zleceniodawcę. Dlatego dobrze jest przed remontem zastanowić się nad najważniejszymi sprawami, a w razie wątpliwości lub nagłych problemów słuchać rad ekipy budowlanej. Istotną sprawą jest dokumentacja budowlana. Bywa, że nie jest ona doręczana osoby chcącej przeprowadzić remont, gdyż deweloperzy nie dają klientom dokumentacji instalacji. Przy zakupie lub wynajmie mieszkania z rynku wtórnego niewielki procent lokatorów otrzymuje dokumentację dotyczącą wszelkich instalacji.

Dokumentacja jest bardzo potrzeba przy ustaleniu, jakie przeróbki zostały dokonane  w mieszkaniu. Brak powyższej dokumentacji bardzo wydłuża remonty mieszkań.

Wybór ekipy nie jest prostą sprawą. W internecie,  gazetach i na słupach ogłoszeniowych mnóstwo jest reklam ekip remontowo-budowlanych. Profesjonalna firma na stronie internetowej pokazuje efekty swoich prac remonty kompleksowe w postaci zdjęć z mieszkań i opisu wykonanych czynności. Profesjonalna ekipa, działająca na rynku od paru lat, mająca mocną pozycję zawsze ma  coś do wykonania  i chętnie pokazuje przyszłym klientom swoją pracę – zabiera potencjalnych zleceniodawców do aktualnie remontowanych pomieszczeń. Wtedy osoba, która planuje zamówić usługę remontową może zobaczyć sposób pracy ekipy, efekty tych działań i ocenić, czy to jest to czego szukała.  Na prawdziwego fachowca zawsze trzeba poczekać. Nie warto ufać ludziom, którzy kompleksowe remonty oferują po bardzo niskich kosztach.

Bardzo tania ekipa remontowa niekoniecznie jest drogą do zaoszczędzenia na remoncie.  Może okazać się po jakimś czasie, że konieczne są poprawki, a to oznacza następne wydatki. Nie należy ufać ekipom, w których często zmieniają się pracownicy. Najlepsza brygada remontowa to zespół ludzi, którzy pracują ze sobą od lat, znają się, wiedzą, co robi dana osoba, wspierają się i pomagają sobie nawzajem. Tylko grupa ludzi, która pracuje| ze sobą od lat gwarantuje profesjonalnie wykonany remont, bez zbędnego stresu dla właściciela.  Ekipa godna zaufania sprząta po wykonanej, nie brudzi mebli, nie niszczy podłóg. Oddaje zleceniodawcy mieszkanie gotowe do umeblowania lub zamieszkania. Przed decyzją o wynajęciu firmy budowlanej warto przeczytać opinie innych ludzi o pracy fachowców, których oferta wydaje się przyszłemu zleceniodawcy interesująca. Byli klienci zamieszczają  uwagi, oceniają pracę, efekty, nie ukrywają, jeżeli nie są zadowoleni z wykonanej usługi.