Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Zagwarantowanie bezpieczeństwa w domu, biurze, czy w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej ma spore znaczenie i wbrew przypuszczeniom wcale nie jest bardzo drogie.

Nie nie jest konieczne inwestowanie w system profesjonalnej ochrony, wystarczy założyć rolety zewnętrzne, które chronią przed kradzieżą i zapewniają komfort życia  niezależnie od warunków atmosferycznych.  Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż monitoring i pracownik ochrony. Rolety zewnętrzne mają  bardzo istotne cechy.Gwarantują najlepszą izolację termiczną, co powala na dość spore zmniejszenie kosztów ogrzewania.  Jest to zasługą zastosowania  w roletach specjalnej pianki stanowiącej dodatkową izolację przed zimnem i zapobiegającą wydostawaniu się ciepła  na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne,  tworzą „poduszkę powietrzną” pomiędzy pancerzem rolety a szybą, co powoduje tak chciany zimą efekt  dodatkowej izolacji.  W zależności od szczelności i typu okien można odnotować wzrost temperatury w pomieszczeniu od 1 do 6 stopni. Ma to przełożenie na rachunków za ogrzewanie zimą. Jak wiadomo, szczelne okna to doskonałe zabezpieczenie przed utratą ciepła z pomieszczeń.

Latem chronią przed promieniami słonecznymi, zapewniając cień w mieszkaniu i przyjemny chłód, który pozwala odpocząć od największego upału. W czasie upałów rolety materiałowe, żaluzje wewnętrzne lub drewniane, zasłony nie pomagają, ponieważ są montowane wewnątrz domu i nagrzewając się produkują ciepło do środka pomieszczenia. Rolety zewnętrze są zakładane na zewnątrz budynku, a więc tam zatrzymują promienie słoneczne. Dodatkowo dzięki piance rozpraszają ciepło i nie dopuszczają do nagrzewania się wnętrza domu. Komfort życia w upalne dni jest wtedy dużo wyższy i  maleje zużycie prądu na klimatyzację.

Założenie rolet zewnętrznych należy traktować jak inwestycję, która zwróci się w niedługim czasie w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie w zimie i za prąd latem.

Rolety zewnętrzne skutecznie izolują hałas. Wrzawa i zgiełk nie dostają się  do domu, dzięki temu dom jest oazą spokoju i wytchnienia po wyczerpującym dniu pracy lub nauki. Rolety chronią| prywatność domowników, zasłaniają okna i uniemożliwiają osobom przechodzącym obok domu podglądanie przez okno.  Kupowane są przez klientów mieszkających w domach jednorodzinnych , na parterze i na osiedlach, gdzie bloki stoją blisko  siebie. Właściciele sklepów, punktów usługowych, gabinetów lekarskich doceniają rolety za jeszcze jedną cechę- mianowicie, za ochronę antywłamaniową. Dostępne są rolety z mechanizmami blokującymi ich otwarcie na zewnątrz.  Można je zakupić w rozmiarach na okna i na drzwi. Są bardzo skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem.

Rolety mogą mieć różne zabezpieczenia antywłamaniowe, np.:  rygle ręczne – stosowane wyłącznie przy podnoszeniu ręcznym, w  montażu na elewację i oknach, rygle automatyczne ,  przeciwieństwie do rygli ręcznych mogą być stosowane także przy montażu we wnęce.

Następnym rodzajem zabezpieczenia są wieszaki  blody – stosowane tylko przy podnoszeniu elektrycznym oraz zamek baskwilowy w listwie dolnej , czyli profesjonalny, kluczykowy typ zamka, który stosuje zwłaszcza w sklepach. W połączeniu ze sprężyną samo-zwijającą pozwala to na zamknięcie rolety od zewnętrznej strony. Dzięki swoim zabezpieczeniom rolety z zamkiem baskwilowym mogą być montowane na jedyne drzwi do sklepu. Najpopularniejsze są rolety zewnętrzne natynkowe, które mogą być wykorzystywane zarówno w nowych, jak i w starszych zabudowaniach. Są estetyczne i szykownie wyglądają.

Występują w pięciu rozmiarach. Rolety zewnętrzne w systemie natynkowym znajdują zastosowanie również jako: ruchoma zasłona balkonu, zabezpieczenie szafek i półek sklepowych, przegroda między pomieszczeniami oraz zabudowa altan, altanek ogrodowych i zadaszonych tarasów. Rolety zewnętrzne mogą być stosowane zabezpieczenie kontenerów, magazynów, boksów, stoisk sklepowych. To ostatnie zastosowanie rolet zewnętrznych często spotykamy w galeriach handlowych i na targowiskach.