SSD odzyskiwanie danych

SSD odzyskiwanie danych

Każdy właściciel komputera denerwuje się jest niezadowolony, kiedy dostrzega, że jego sprzęt ma awarię w wyniku, której utracił cenne dane.

Trudno jest  samemu odzyskać dane. Liczenie ma pomoc kolegów, wśród których każdy ma inny pogląd na rozwiązanie sytuacji też nie jest najlepszym pomysłem. Pierwszym warunkiem do odzyskania danych jest  dokładna diagnoza problemu. Coraz więcej urządzeń przenośnych wyposażonych jest w  pamięć flash (SSD). Jest obecna w telefonach, kamerach cyfrowych, laptopach i tabletach, itp. W powszechnej   opinii ten rodzaj nośnika jest odporny na uszkodzenia, jednak praktyka wykazuje,  że wielu użytkowników zmaga się z problemami z dyskiem SSD. Najczęstszymi usługami w dziedzinie odzyskiwanie danych z dysku SSD są: odzyskiwanie dokumentów, zdjęć i innych plików w przypadku skasowania i sformatowania. naprawa i wymiana gniazd Sata i zasilania , naprawy elektroniki dysków SSD w przypadku uszkodzeń w obwodach zasilania , naprawy firmwaru w niektórych dyskach SSD i odzyskiwanie danych z dysków SSD z uszkodzonym firmware, odzyskiwanie danych z dysków SSD w przypadku obumierania komórek pamięci. Szybki test pozwala na zdiagnozowanie problemu i na oszacowanie kosztów.  Wycena jest darmowa.

Dzięki temu klient otrzymuje pełny kosztorys usługi. Odzyskiwanie danych z dysku SSD wymaga profesjonalnego sprzętu i dużego doświadczenia.

Dysk SSD to bardzo nowoczesna technologia, jest to urządzenie w pełni elektroniczne. Dysk SSD to mikro komputer z interfejsem SATA, nieposiadający żadnych mechanicznych części, które mogły ulec uszkodzeniu  w trakcie uderzenia lub zmieniania miejsca położenia komputera.  Dyski SSD  zachowują dane w chipach pamięci flash, co pozwala uniknąć uszkodzeń głowicy czy też napędu. Dysk SSD zbudowany jest z kilku ważnych części, np.: kontroler  dysku SSD.  Jest to układ elektroniczny procesorem złączonym z elementami kontrolera Sata oraz ROM -em i modułem szyfrującym dane.

Moduł kodowania danych używa przeważnie 128 lub 256 bitowy klucz, choć pojawiają się również wyższe wartości. Niestety sporo zmian oprogramowania dysków twardych  w trakcie ich wytwarzania oraz nieustanny i bardzo szybki  rozwój technologii powoduje, że wymiana kontrolera z innego dysku jest niemożliwe  Dysk nie będzie odpowiednio dopasowany .

Taka powierzchowna naprawa może pogłębić problemy- doprowadza do automatycznej naprawy i do utraty utrwalonych danych z pamięci FLASH. Dyski SSD produkowane są najczęściej z interfejsem SATA, uSATA oraz w różnych rodzajach złącz np do laptopów Apple MacBook Air, MacBook Pro czy Asus Ultra Book. Na rynku do nabycia  są również dyski SSD na złączu EX. Odzyskiwanie danych SSD Warszawa to popularna usługa. Specjaliści są zdania, że przyczyną zwiększonego zainteresowania usługą odzyskiwania danych jest prędkość przesyłu danych. Z pozoru wydaje się to korzystne, jednakże wzrost prędkości powoduje również obniżoną trwałość  pamięci, co skutkuje  skróceniem żywotności dysków SSD.

Mniejsza żywotność komórek przechowujących dane jest przyczyną kłopotów i niemożności dostępu do danych na dyskach SSD.

Uszkodzenie dysku nie musi nie musi być równoczesne z utratą cennych danych. Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku najlepiej oddać specjalistom. Cena usługi z na pewno jest mniejsza niż wartość umieszczonych danych firmowych lub osobistych. Za dużą liczbę przypadków zniszczenia danych na dyskach SSD nie odpowiada właściciel sprzętu. W przypadku braku zasilania SSD, np.: wyczerpania baterii w laptopie SSD ma jedynie milisekundy na zapisanie danych w odpowiedniej lokalizacji. Czasami to za mało czasu, aby odpowiedni sposób  zapisać wszelkie dane. To powoduje utratę lub uszkodzenie danych, które były zapisane na pliku otwartym w czasie odcięcia zasilania.

Częstą przyczyną uszkodzeń jest również awaria chipów, wirusy komputerowe, błąd ludzki, awarie oprogramowania oraz trudne do przewidzenia sytuacje losowe. SSD odzyskiwanie danych nie naprawi całego dysku, ale pozwoli na ocalenie umieszczonych informacji i przywróci spokój w życiu użytkownika.

źródło: www.odzyskiwanie.ssd.warszawa.pl