Testy genetyczne

Testy genetyczne

Zbyt duża waga to nie tylko kłopot estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Otyłość została uznana za chorobę cywilizacyjną w wielu krajach i za powód znacznej ilości chorób: od nadciśnienia do cukrzycy.  Za przyczynę otyłości przyjmuje się czynniki genetyczne, sposób żywienia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe z dzieciństwa, brak aktywności fizycznej, stres, zaburzenia hormonalne.

Otyłości sprzyja obecny styl życia, spędzanie czasu przy komputerze lub telewizorze, popularność niezdrowego żywienia typu fast-foody. Otyłość i inne bolączki z wagą dotykają w tym samym stopniu kobiet i mężczyzn. Nadwaga jest bardzo trudna do leczenia. Wymaga całościowego podejścia . Dietetyk Sosnowiec zaoferuje leczenie wielotorowe i wsparcie. Oferta jest adresowana nie tylko do osób, które mają problemy za dużą wagą, ale do każdego, kto chce poznać zasady zdrowego odżywiania się i  zobaczyć , jaka dla niego i rodziny jest optymalna dieta. Przemiana świadomości żywieniowej jest pierwszym krokiem do zdrowia i do profilaktyki chorób.

Dietetyk Dąbrowa Górnicza udziela porad z zakresu diabetyki klinicznej wymienionych schorzeniach takich jak: cukrzyca, insulino-odporność, hiperlipidemia, miażdżyca, choroby autoimmunologiczne (m.in.Hashimoto, Gravesa-Basedova, celiakia, łuszczyca) , zaburzenia hormonalne (m.in .choroby tarczycy, zespół policystycznych jajników) , zaburzenia płodności, choroby jelit ( m.in. zespół jelita drażliwego, Leśniewskiego-Crohna) , choroby  nowotworowe, borelioza, alergie i nietolerancje pokarmowe. Wymienione choroby wymagają indywidualnego podejścia do diety, dlatego dietetyk Będzin to bardzo dobry adres, dla osób, które potrzebują pomocy w  doborze sposobu żywienia z uwzględnieniem leczenia: medykamentów zabiegów, itp.

Sukces w walce z chorobą można odnieść również dzięki pozbyciu kilku niepotrzebny kilogramów, co zapewni na pewno lepsze samopoczucie i dowartościuje.

Przy umawianiu wizyty u dietetyk Katowice, najlepiej krótko opisać dolegliwość. Dietetyk Śląsk przeprowadza bardzo dokładną diagnostykę problemów żywieniowych pacjenta, oferuje nawet testy genetyczne, które pozwalają trafniej dobrać dietę i dają pewność, że jest ona optymalna dla danej osoby. Zdaniem wielu lekarzy i dietetyków zdarza się tak , że lekarstwa nie przynoszą spodziewanej poprawy, gdyż pacjent popełnia błędy w komponowaniu diety. Właściwa dieta wpływa  na regenerację organizmu, dzięki temu organizm zyskuje siłę do walki z chorobą.    Bio-składniki odżywcze są potrzebne choćby w walce z niedoczynnością tarczycy.

Warto wspomnieć, ze bio-składniki nie są czymś trudno dostępnym, czy jakimś bardzo drogim produktem. Są dostępne w każdym sklepie.

To po prostu owoce, warzywa, ryby, które wykazują w badaniach klinicznych bardzo wysoką skuteczność w zapobieganiu i cofaniu się chorób i wraz z odpowiednim leczeniem świetnie wspomagają proces zdrowienia. Dlatego tak bardzo istotna jest indywidualna dieta, a podstawowym błędem chorych jest kierowanie się powszechnymi zaleceniami odnośnie sposobu odżywiania się. Wynika to z tego, że dużo składników stosowanych w diecie ma działanie podobne do leków. Z resztą lekarstwa przecież wytwarzane są na bazie leczniczych roślin. Inne jest opracowywanie diety dla osoby zdrowej, a inne dla osoby z wykrytą cukrzycą.

Przy dobieraniu diety bierze się pod uwagę: wywiad z pacjentem, wyniki badań laboratoryjnych, historię choroby, odczuwane dolegliwości oraz analizę składu ciała metodą bio impedancji elektrycznej, w wyniku, której otrzymuje się takie informacje jak: masa ciała, masa tkanki mięśniowej, masa tłuszczowa, masa kości, stopień odwodnienia. Dobrze dopasowana dieta miażdżyca nie ogranicza chorego, ale daje jemu nowe możliwości- pomaga w leczeniu i likwidowaniu kłopotliwych dolegliwości.

Obowiązkowo w wielu schorzeniach  zaleca się zastąpienie produktów wysokokalorycznych na zdrowe odpowiedniki.  Najlepiej dostarczać organizmowi mikroelementy i witaminy w postaci naturalnej.   Dieta musi by również dostosowana do stylu życia danej osoby. Inna będzie dla ludzi ciężko pracujących fizycznie, a inna dla urzędnika.